W większości dzieci przejmują poglądy swoich rodziców. Dotyczy to również religii. Tradycja jest przenoszona z pokolenia na pokolenie, a dorosłym w wychowaniu dzieci we własnej wierze może pomóc m.

in. literatura religijna dla dzieci. W sprzedaży znajdziesz wiele ciekawych opowieści, które przypominają klasyczne bajki dla dzieci, jednak fabuła zahacza o sprawy związane z religijnością.

Książki tego rodzaju są również wykładnią podstawowej aksjologii katolickiej. Dziecko może dowiedzieć się, co wg Biblii jest zachowaniem nieprawidłowym, a co właściwym. Ciekawym rozwiązaniem dla katolickich rodzin są również bajkowe opracowania Biblii.

To książki przedstawiające historię Jezusa, poszczególne przypowieści czy wycinki ze Starego Testamentu w sposób przystępny dla dzieci. Naturalnie takie książki są bezpiecznym wyborem dla dziecka, ponieważ wybrano w nich jedynie te wycinki z Biblii, które mogą służyć jako przyjemna lektura dla najmłodszych. Trochę starszym dzieciom do gustu może przypaść Biblia w wersji komiksowej.

Takie wydawnictwa są wzorowane na klasycznych komiksach o super-bohaterach. Kreska i sposób przedstawiania historii są bardzo podobne, jednak treści są oczywiście zgodne z katolicką święta księgą. Ciekawą propozycją mogą się okazać również książki takie, jak „Młody Mesjasz”.

Dzieci lubią utożsamiać się z bohaterami, dlatego opowieść o młodym Jezusie może szczególnie mocno oddziaływać na młode umysły. Istnieją też wydawnictwa przeznaczone specjalnie dla katolickich chłopców i dziewczynek.

www.cometohelp.pl