W sieci istnieje wiele list najlepiej sprzedających się książek. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te publikowane przez większa internetowa księgarnia wysyłkowa. Dlaczego? Ponieważ dysponują one danymi z wielu placówek i mogą w wiarygodny sposób określić, co faktycznie sprzedaje się najlepiej. Swoje listy publikują też gazety, np. Krytyka Polityczna.

Na świecie powodzeniem cieszą się listy bestsellerów „New York Timesa”. A co najchętniej czytamy? Są takie pozycje, które od wielu lat utrzymują się na szczycie większości list. Należy do nich Harry Potter. Każda kolejna część szybko wskakuje do top 10, a starsze książki z tej serii leżą wysoko na listach od dawna. Ciągle znajdują się chętni, by poczytać o nastoletnim czarodzieju.

Wśród najchętniej kupowanych pozycji dla kobiet są natomiast często książki związane w filmami romantycznymi, które wchodzą akurat do kin. Absolutnym bestsellerem było „50 Shades of Grey”. Choć trzeba przyznać, że ta książka sprzedawała się świetnie również przed pojawianiem się filmu i sama zdążyła sobie wyrobić markę wśród dziewczyn zainteresowanych przygodami bogatego biznesmena i początkującej dziennikarki. Natomiast książką, która zyskała ogromną popularność już po ukazaniu się filmu była „Zanim się pojawiłeś”. Tym razem skromna dziewczyna też poznaje biznesmena, który tym razem jeździ na wózku inwalidzkim.

Na świecie sprzedało się aż sześć milionów tej wzruszającej opowieści w wersji papierowej.