Jednym z niekwestionowanych bestsellerów książkowych w Polsce jest „Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej. Polacy ponownie przypomnieli sobie o tej – nomen omen – pozycji, gdy do kin wszedł film na temat autorki, jak i samej książki. Polskie seksualne kino recenzje zebrało różne, ale to, że książka jest bestsellerem, to twarde fakty. Gdy wychodziła w 1976 roku, narobiła sporo zamieszania i łatwo się domyślić, że przysporzyła sporo problemów pani Wisłockiej.

Niemniej do dziś mówi się o „Sztuce kochania” w kontekście rewolucji seksualnej w Polsce. Wydaje się to być nieco zbyt mocne określenie, bo jednak nasz naród nadal pozostaje dość konserwatywny, więc trudno byłoby się doszukać efektów tej rewolucji. Po książkę jednak warto sięgnąć, gdy chcemy mieć pewność, że żadne ważne wydawnictwo polskie nie umknęło naszej czytelniczej uwadze. Książkę można polecić też młodym ludziom.

Autorka bowiem nie skupia się tak bardzo na opisywaniu pozycji seksualnych i jej celem nie jest przesadna fetyszyzacja współżycia. Zamiast tego znajdziemy wiele informacji na temat psychologicznej strony seksu i relacji pomiędzy kochankami. A jeśli ktoś zamiast erotyki woli literaturę polityczną, z pewnością zainteresują go „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”. To książka Wojciecha Sumlińskiego, który uważa, że byłego polityka lewicy dopadł „seryjny samobójca”.

Autor wyjaśnia, co wskazuje na tego rodzaju wyjaśnienie. Książka może wzbudzić wiele wątpliwości, a autorowi nie sposób odmówić wielu celnych spostrzeżeń.

https://strefaplastyka.pl/