Tak się złożyło, że filozofia zaczęła być kojarzona ogólnie z rozmyślaniem nad czymkolwiek innym niż wybór sera w sklepie, więc do grona szacownych filozofów wielu współczesnych czytelników zaliczy np. Paulo Coelho. Czasem najwyraźniej lubimy poczytać czyjeś dobre rady, wierząc, że autor jest wypełniony życiową mądrością, którą się z nami dzieli. Jeżeli szukamy tego rodzaju pomocy, możemy sięgnąć do rozmaitych metafizycznych rozważań dotyczących palących tematów.

W sprzedaży znajdziesz np. książki filozoficzne o miłości. Jedną z nich są „Wypisy z ksiąg filozoficznych. O miłości, o nienawiści”, w której przeczytamy to, co mieli do powiedzenia tacy znani myśliciele jak Arystoteles czy Jan Paweł II.

Naturalnie poruszamy się tutaj po obszarze metafizyki, która wciąż jest obecna na uczelniach pomimo zdecydowanej przewagi myśli racjonalistycznej. Filozofia dotycząca miłości nie ma rzecz jasna twardych podstaw naukowych, ale może być ukojeniem dla trapiących myśli i po prostu przyjemną lekturą. Wspomniany zbiór będzie też ciekawą propozycją dla osób, które badają temat miłości od strony literackiej. Jeżeli natomiast miłość zaczniemy postrzegać szerzej, jako chęć niesienia dobra i bycia miłym dla drugiego człowieka, wówczas wydawnictwami o miłości staną się książki księdza Kaczkowskiego jak choćby „Życie na pełnej petardzie”.

Z pewnością warto po nie sięgnąć w poszukiwaniu pozytywnej energii i sposobów na wzmocnienie bezinteresownej miłości do drugiego człowieka.